א.שבת
נוטריון
משכית 22
הרצליה ישראל
972 9 9543895

This hCard created with the hCard creator.

א.שבת עו"ד נוטריון הרצליה - מס ירושה בארצות הברית
מאזני צדקש ב ת  א ו ר ן, ע ו ר ך - ד י ן   ו נ ו ט ר י ו ן

מ ש ר ד   ע ו ר כ י - ד י ן   ו נ ו ט ר י ו ן

 
 

H E B R E W  |  E N G L I S H  |  E S P A Ñ O L  |  I T A L I A N O  |  


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 דף הבית >> מאמרים >> מס ירושה בארצות הברית
 

מס ירושה בארצות הברית

עניינים המיסוי הם עניינים מורכבים בכל מדינה. לו הייתה אחידות בתחום המצב היה פשוט הרבה יותר, אבל לצערנו התחום נראה אחרת לחלוטין בכל מדינה. חוקי מיסוי שתקפים בישראל אינם תקפים בארה"ב או באירופה, כך שמי שמתעסק בהשקעות צריך להיות בקיא בנהלים בכל מדינה בה הוא פועל. נושאי המיסוי הם כל-כך רבים וגדולים כך שאם נבחר לסקור את כולם, כנראה שלא נסיים לעולם. היום נבחר להתמקד במס ירושה בארצות הברית, שהוא תחום בעל חשיבות רבה לכל מי שמחזיק שם בנכס או מניה. חשוב להכיר את התחום ולגלות בקיאות רבה בו, שכן אי ידיעת החוק אינה פוטרת מתשלום המיסים ובהחלט עלולה לגרור מצבים לא נעימים.

מהו מס ירושה בארה"ב

מס הירושה המדובר למעשה גורס כי כל מי שיורש נכס/מנייה או כל דבר אחר מעל הסכום שנקבע צריך לשלם מס עיזבון בשיעור של בין 10% ל- 40%. על היורשים לשלם את המיסוי גם אם אינם תושבי ארצות הברית, גם אם אינם אזרחי המדינה ואפילו אם לא ביקרו בה מעולם. יתרה מזאת, גם אם המנוח (המוריש) בעצמו לא היה אזרח או תושב, המס על נכסיו שבארה"ב מוטל ועומד בתוקף. רבים מהישראלים מבצעים השקעות נדל"ן בארצות הברית, תחום שהפך פופולרי וריווחי במיוחד בשנים האחרונות. חשוב לגלות בקיאות בכל נושא המיסוי כאשר מבצעים השקעות בכלל והשקעות במדינות זרות בפרט. מס ירושה הוא תחום שכדאי להכין ובהתאמה אליו לשקול את סכומי ההשקעה.

גובה הסכום שעליו מוטל מס ירושה בארה"ב

לפני שמתחילים לעסוק בגובה הסכום שבגינו מוטל מס ירושה בארה"ב, חשוב לציין ולהרגיע שלא כל ירושה מחייבת בתשלום המס הזה. הסכומים לקבלת הפטור משתנים מעת לעת ותלויים בפרמטרים כאלה ואחרים, אבל בדרך כלל מדובר בסכומים גבוהים במיוחד. ניתן, לעתים, לצמצם את החשיפה למס עיזבון על-ידי מכירת הנכסים והמניות לפני המוות, אולם גם כאן ישנה הגבלה מסוימת. אם המכירה נעשתה בטווח של פחות משלוש שנים ייתכן ויגבה מיסוי כזה או אחר ולכן כדאי להיוועץ עם איש מקצוע כדי לדעת בדיוק היכן אתם עומדים.

בסיכומם של דברים, ​ההמלצה שלנו היא להתייעץ עם איש מקצוע על מנת לבחון את האפשרויות העומדות בפניכם להקלה או הפחתה בתשלום המיסים.

שירותי נוטריון שמעניק משרדו של אורן שבת, עו"ד ונוטריון

נוטריון ספרדית                               
נוטריון אנגלית                                צרו קשר: טל': 09-954385
נוטריון איטלקית                             דוא"ל office@shabat-law.co.il
נוטריון פורטוגזית                            
נוטריון הרצליה
נוטריון נתניה
נוטריון במרכז
לייבסיטי - בניית אתרים