א.שבת
נוטריון
משכית 22
הרצליה ישראל
972 9 9543895

This hCard created with the hCard creator.

א.שבת עו"ד נוטריון הרצליה - כיצד ניתן לבטל כתב אישום תעבורתי ?
מאזני צדקש ב ת  א ו ר ן, ע ו ר ך - ד י ן   ו נ ו ט ר י ו ן

מ ש ר ד   ע ו ר כ י - ד י ן   ו נ ו ט ר י ו ן

 
 

H E B R E W  |  E N G L I S H  |  E S P A Ñ O L  |  I T A L I A N O  |  


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 דף הבית >> מאמרים >> כיצד ניתן לבטל כתב אישום תעבורתי ?
 

כיצד ניתן לבטל אישום תעבורתי

ביטול כתב אישום תעבורתיראשית אסביר בקצרה מה נכלל בעבירות בתחום התעבורה - נהיגה בעקיפה אסורה, פסילת רישיון ע”י המרב”ד / מכון הארבעה, נהיגה בשכרות, קנסות תנועה, מהירות מופרזת, נהיגה תחת השפעת סמים ואלכוהול, שלילת רישיון נהיגה, חציית קו רצוף,  נהיגה רשלנית, נהיגה בחוסר זהירות ועוד.
 
העבירות החמורות שבעבירות תעבורה הן עבירה של נהיגה בחוסר זהירות, ונהיגה רשלנית (בקלות ראש) ולהם יש משמעויות ענישה שונות. כך, למשל, נהיגה רשלנית יכולה לנבוע כתוצאה ממהירות מופרזת, עם החזקת נייד ביד ותאונה - נסיבות שכאלה שעל התביעה להוכיח למעלה מספק סביר, יכולות ללמד כי, הנהג התרשל בנהיגתו תוך כוונה "כי לי זה לא יקרה".

אך לעומת זאת, במידה והנהג נהג במהירות גבוהה וביצע תאונה קלה, דוגמת שפשוף בפח הרכב - הרי הנהג נהג בחוסר זהירות. 

מה העונש על העבירות ?

העבירה של נהיגה בקלות ראש מעוגנת בסעיף 62(2) לפקודת התעבורה [נוסח חדש], הסעיף קובע כי עונשו של אדם שנוהג רכב בדרך קלות ראש, או ברשלנות, או במהירות שיש בה בנסיבות המקרה סכנה לציבור עד שנתיים מאסר ופסילה וקנס. לעומת זאת, בתקנה 21(ג) לתקנות התעבורה קיימת עבירה דומה לעבירת נהיגה בקלות ראש והיא נהיגה בחוסר זהירות עונשים מינוריים. ולכן, תפקידו של עורך דין לתעבורה מהותי ואף מאד בעניין, כדי לשנות את סעיף העבירה לעבירה פחותה שאינה מסכנת את הלקוח תחת סורג ובריח.

 מדוע בתי משפט מחמירים עם נהיגה רשלנית?

נהיגה רשלנית יכולה ללבוש מגוון צורות של נהיגה הכוללת בדרך כלל נהיגה במהירות גבוהה, שינויים במסלול מסוכן, שינוי נתיב לא תקין או בלתי יציב, נהיגה לא חוקית על מדרכות, שינויי מהירויות פתאומיים ובלתי יציבים, אי מתן זכות קדימה, אי ציות לציוד ולשלטים של בקרת תנועה, נהיגה מהר מדי  ו/או מרוץ, וביצוע פנייה לא נכונה ותמרונים בלתי צפויים שיש להם סיכוי גבוה יותר לגרום לפציעות חמורות וקטלניות לחפים מפשע ונהגים .
דעו כי כל המעורבים בתאונות דיווחו כי הגורם היה מהירות מופרזת.

מה הדרך להתמודד עם כתב אישום תעבורה ?

עורך דין תעבורה יודע כיצד ומה היה על המשטרה לבחון ולאסוף בזירה, וזאת עוד בטרם הגשת כתב אישום. למשל, בוחני תנועה שלא הגיעו לזירת התאונה אלא לאחר שבוע, כאשר אין ממצאים בזירה, שכן, נשטפו עם הגשם.
דוגמא נוספת, במקרה של תאונת דרכים - חוקרי המשטרה, כלל לא בדקו איפה נקודת האימפקט (נקודת התאונה, ולכן ביהמ"ש לא יכול לקבוע מי הגורם לתאונה).
דוגמא נוספת,  בתיק שכרות – נבדק אשר לא הוחלפה לו פיה. אזי, הפיה ותוצאת המכשיר עלולים להיות לא שלו.
דוגמא נוספת, עבירה של נהיגה רשלנית - במקום מהירות של 80 קמ"ש נהג רכב במהירות מופרזת של 160 קמ"ש!  שינוי כתב האישום ל"חוסר זהירות" במקום (נהיגה רשלנית/ קלות ראש) ולמה ? לא נמצא תצלום הרכב בתיק התביעה. ולכן, לא ניתן להרשיע ועוד - אלו הם דוגמאות כיצד לבטל דוח"ות או לפחות להקטין את העונש, היעזרו בעורך דין תעבורה.
 
לייבסיטי - בניית אתרים