א.שבת
נוטריון
משכית 22
הרצליה ישראל
972 9 9543895

This hCard created with the hCard creator.

א.שבת עו"ד נוטריון הרצליה - זכויות חילים
מאזני צדקש ב ת  א ו ר ן, ע ו ר ך - ד י ן   ו נ ו ט ר י ו ן

מ ש ר ד   ע ו ר כ י - ד י ן   ו נ ו ט ר י ו ן

 
 

H E B R E W  |  E N G L I S H  |  E S P A Ñ O L  |  I T A L I A N O  |  


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 דף הבית >> מאמרים >> זכויות חילים
 

 

זכויות חילים
בגיל 18 כאשר הצבא קורא למסיימי התיכון להצטרף לשורותיו, רבים מהם נכנסים לתוך הארגון הענק הזה עם מודעות מינימלית לזכויותיהם, המגיעות להם על פי החוק. מדינת ישראל רואה בחילי צה"ל ישות ייחודית מבחינה משפטית ואזרחית, וזכויות ייחודיות לחילים קיימות בתחומי חיים שונים.
זכויות חילים במצבים אישיים שונים
בצה"ל משרתים חילים המגיעים מרקע סוציו-אקונומי שונה, ונמצאים במהלך שירותם במצבים אישיים מגוונים. הנה שתי דוגמאות של זכויות חילים המתייחסות למצבים אלו:
1.      חילים נשואים- ישנן הטבות מיוחדות עבור חילים שהתגייסו לאחר החתונה, או שהתחתנו במהלך שירותם הצבאי. בין היתר החילים הללו זכאים להנחות בשכר דירה ותוספת של ימי חופשה- זכויות המיועדות לאפשר לחייל לשרת בצבא תוך קיום חיי משפחה תקינים.
2.      חילים בודדים- אשר אין להם משפחה שהם חיים עמה. חילים כאלה אינם בהכרח עולים חדשים- ישנם למרבה הצער, הרבה חילים בודדים שפשוט לא נמצאים בקשר עם המשפחה, גם אם היא מתגוררת בארץ, ומנהלים חיים באופן עצמאי לחלוטין ועל כן זכאים להטבות מיוחדות. חייל בודד זכאי למשל לתוספת כסף במשכורת המיועדת לסיוע במחיה, כמו גם לפתרונות דיור במקרה והוא לא מעוניין לשכור דירה. בנוסף קיימות הטבות נוספות לחילים בודדים כמו קבלת תלושי קנייה בחגים, אישור עבודה מיוחד והשתתפות בימי כיף.
זכויות חילים משוחררים
גם לאחר השחרור הצבא ממשיך לראות בחייל, ששירת והגן על מדינת ישראל- כזכאי ליחס מיוחד, ומעניק לו הטבות על מנת לעזור לו להתחיל את חיי האזרחות בצורה טובה ולהקל עליו. ההטבה המפורסמת מכולן היא המענק הכספי, אותו מקבל כל חייל משוחרר- שהיקפו הוא בהתאם לאורך השירות הסדיר. בנוסף לכך, חילים בודדים שהשתחררו מצה"ל עשויים להמשיך לקבל סיוע בשכר דירה, המגיע גם הוא בצורה של מענק חד-פעמי- וגם חילים משוחררים שאינם בודדים, אך שהוכיחו שהם חיים במצב סוציאלי וכלכלי קשה.
הרצון לפנק את חילי צה"ל הפך לנורמה גם בעולם העסקים, ומלבד הזכויות שהם מקבלים ממוסדות המדינה- חילים עשויים לקבל הנחות והטבות שונות גם בעסקים פרטיים, המעניקים מבצעים המיועדים לחילים בלבד, ובכך ליהנות מזכויות ייחודיות רק להם, במהלך החופשה בבית.

שירותי נוטריון שמעניק משרדו של אורן שבת, עו"ד ונוטריון

נוטריון ספרדית                               
נוטריון אנגלית                                צרו קשר: טל': 09-954385
נוטריון איטלקית                             דוא"ל office@shabat-law.co.il
נוטריון פורטוגזית                            
נוטריון הרצליה
נוטריון נתניה
נוטריון במרכז

לייבסיטי - בניית אתרים