א.שבת
נוטריון
משכית 22
הרצליה ישראל
972 9 9543895

This hCard created with the hCard creator.

א.שבת עו"ד נוטריון הרצליה - בחירת עורך דין נוטריון לביצוע תמ"א 38
מאזני צדקש ב ת  א ו ר ן, ע ו ר ך - ד י ן   ו נ ו ט ר י ו ן

מ ש ר ד   ע ו ר כ י - ד י ן   ו נ ו ט ר י ו ן

 
 

H E B R E W  |  E N G L I S H  |  E S P A Ñ O L  |  I T A L I A N O  |  


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 דף הבית >> מאמרים >> בחירת עורך דין נוטריון לביצוע תמ"א 38
 
בחירת עורך דין נוטריון לביצוע תמ"א 38
תמ"א 38 היא תכנית מתאר ארצית שנועדה לחזק מבנים מפני רעידת אדמה ולאפשר לדיירים המתגוררים בבניין בו עתיד להתבצע תמ"א 38 ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר. תכנית זאת מתאימה לבניינים שתוכננו או נבנו טרם שנת 1980, כיוון שבזמנו לא היו תקנים מסודרים לגבי רעידת אדמה, מה שאומר שבמידה ותהיה חלילה רעידת אדמה בניינים אלו לא ישרדו ויגרמו לאסונות מרובים. בשל החשיבות הרבה של פרויקטים אלו רשויות מקומיות מקלות על קבלני תמ"א 38 ומאפשרות להם ביתר קלות לבצע את הפרויקטים, כמו כן קבלנים זוכים להטבות מס שונות.
עבור דיירי הבניין תכנית זאת משתלמת, כיוון שהיא לא עולה להם כסף והם מקבלים תוספות שונות מהקבלן כמו – בניית מרפסות שמש, בניית ממ"ד שיפוץ המבנה, בניית מעלית, תוספת חניות ובכלל עלייה בערך הנכס ושיפור איכות החיים. מצד הקבלן, הוא מקבל תמורת עבודתו זכות לבנות יחידות דיור נוספות על גג המבנה ומוכר אותן במחיר השוק. עבור הרשויות, מדובר בשיפור פני העיר וחיזוק המבנים הקיימים, כך שיוצא שכולם יוצאים נשכרים מהתהליך.
חשיבות בחירת עורך דין המומחה לתמ"א 38
בשל המורכבות של תהליך תמ"א 38 והסעיפים הרבים הקיימים בחוק לטובת הדיירים, עליהם לבחור בעורך דין נוטריון המתמחה ספציפית בתחום תמ"א 38, שהם עורכי דין מתחום המקרקעין. עורכי דין אלו מכירים היטב את החוקים השונים ויוכלו לערוך הסכם הגון עבור הדיירים על מנת שיקבלו את מלוא התמורה המגיעה להם מהקבלן המבצע. לעורך דין יש תפקיד חשוב בכל התהליך ותפקידו לשמור על האינטרסים של הדיירים לאורך כל תהליך בניית הפרויקט ולעמוד באתגר הגדול של עריכת ההסכם בין הקבלן וניהול משא ומתן לטובת הדיירים מול העורך דין המייצג את הקבלן.
על מה חשוב לשים דגש כאשר בוחרים עורך דין נוטריון המתמחה בתמ"א 38?
ניסיונו והתמחותו בתחום – חשוב לבחור עורך דין בעל ניסיון רב בתחום מת"א 38 ולא בעורך דין אזרחי כללי, כיוון שכפי שאמרנו יש לא מעט סעיפים וחוקים בנושא ועליו להיות בקיא בהם על מנת לערוך חוזה הגון לטובת הדיירים.
זמינות מרבית – חשוב לוודא כי העורך דין יהיה זמין עבור הדיירים או לנציג מטעמם שיוכל לפנות אליו בכל שאלה שתצוץ בדרך. דבר זה הא קריטי, כיוון שיש לא מעט שאלות ועניינים העולים בתהליך ולכן חשוב כי העורך דין הנבחר יהיה קשור לדרישות הדיירים ויספק עבורם את המענה הדרוש לאורך כל הפרויקט.
לסיכום, בחירת עורך דין נוטריון לליווי הדיירים בתכנית תמ"א 38 היא קריטית, כיוון שבסופו של דבר כאשר חותמים על ההסכם אין ממש דרך חזרה ולכן כדאי לדעת מראש לאן נכנסים ומה הזכויות של הדיירים בדרך, שאלו דברים שיוכל לספק רק עורך דין מקצועי. 
לייבסיטי - בניית אתרים