א.שבת
נוטריון
משכית 22
הרצליה ישראל
972 9 9543895

This hCard created with the hCard creator.

א.שבת עו"ד נוטריון הרצליה - פשיטת רגל
מאזני צדקש ב ת  א ו ר ן, ע ו ר ך - ד י ן   ו נ ו ט ר י ו ן

מ ש ר ד   ע ו ר כ י - ד י ן   ו נ ו ט ר י ו ן

 
 

H E B R E W  |  E N G L I S H  |  E S P A Ñ O L  |  I T A L I A N O  |  


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 דף הבית >> מאמרים >> פשיטת רגל
 

מהם התנאים לפשיטת רגל ע"י חייב

אף אחד לא רוצה להגיע למצב שהוא חייב להכריז על פשיטת רגל אך לעתים זהו המוצא היחיד. באלו תנאים אנו יכולים להכריז על פשיטת רגל וכיצד אפשר לעשות זאת? האם יש אפשרות שידחו את ההצעה שלנו? אמנם מדובר על נושא רגיש מאוד שאיש לא רוצה להגיע אליו אך גם עליו צריך לדבר.

מהי פשיטת רגל?

פשיטת רגל היא למעשה מצב שבו אדם פרטי כלשהו או אדם שיש לו חברה, חייבו יותר מ-17,307 שקלים לאדם אחר או גוף כלשהו. במקרה ומדובר בסכום נמוך יותר ההליך שונה אך כאשר מדובר בסכום זה ומעלה, ניתן להכריז על פשיטת רגל כאשר זהו מצב בו אדם לא יכול לפרוע את חובו. פשיטת רגל היא מצב בו יש מעט נכסים לאותו חייב או שאין לו בכלל והוא למעשה מבקש להגיע להסדר מול אלו שהוא חייב להם בין כותלי בית המשפט כדי להתמודד עם המצב. פשיטת רגל היא למעשה מצב משפטי שבה מקבל החייב הגנה משפטית ועיכוב הליכים כנגדו כדי שיצליח לסדר את החוב שיש לו.

אז מה צריך לעשות כדי להכריז על פשיטת רגל?

  • למרות שמצב זה של פשיטת רגל לא מעמיד משאבים כספיים רבים לאותו חייב, עדיין הוא חייב לפנות אל עורך דין פשיטת רגל שיעזור לו בתהליך ויעבור אותו בצורה חלקה. חשוב זלכור כי ערוך דין מומחה לפשיטת רגל יכול גם לעזור לו לנהל את התהליכים בצורה יעילה יותר כי לפעמים טעויות קטנות עולות ביוקר.
  • אחרי פנייה לעורך דין התהליך יהיה הרבה יותר ברור אך עדיין נציין אותו שלב אחרי שלב. ראשית, על החייב למלא טופס למתן צו כינוס והכרזה כפושט רגל. הטופס עצמו צריך להיות ממולא עם כל הפרטים הרלוונטיים על חובות כלשהם שקיימים או נכסים שיש ברשות החייב, כולל ויתור סודיות.
  • חשוב מאוד להימנע מכל העלמת מידע באשר היא, אפילו על פרטים קטנים, או מידע שקרי. חשוב לזכור כי ברגע שמדובר בחוב גבוה יש סיכוי טוב שהאנשים שלהם חייבים יפעילו חוקר פרטי כדי לוודא את הממצאים, ובכל מקרה דבר שקר בבית משפט הוא דבר חמור מאוד ויכולים להיות עילה לעבירה פלילית.
  • בנוסף להכנת טופס החייב יצטרך להכין תצהיר ובו יפרט מדוע הגיע למצב זה של פשיטת רגל וכמובן טפסים רגילים כמו תעודת זהות וכן הלאה. יחד עם זאת יש לגשת למשרד הכונס הרשמי ולקבל שובר תשלום לפתיחת תיק שיעלה 2500 שקלים.  
  • אחרי שהכונס הרשמי יבין כי החייב מיצה את כל יכולותיו כדי להחזיר מה שהוא יכול, הוא יכול להעניק לו צו הפטר שהוא למעשה הדף החדש שהחייב צריך כדי להתחיל בדרך חדשה. צו זה למעשה מסמל שהליך פשיטת הרגל הסתיים ומגן עליו מפני תביעות נוספות שהיו לפני שפשט רגל. יכול להיות שההפטר יהיה מלא, חלקי או מותנה, אך בכל זאת זו התחלה טובה לחיים חדשים.
לייבסיטי - בניית אתרים