א.שבת
נוטריון
משכית 22
הרצליה ישראל
972 9 9543895

This hCard created with the hCard creator.

א.שבת עו"ד נוטריון הרצליה - הוצאת אזרחות ספרדית
מאזני צדקש ב ת  א ו ר ן, ע ו ר ך - ד י ן   ו נ ו ט ר י ו ן

מ ש ר ד   ע ו ר כ י - ד י ן   ו נ ו ט ר י ו ן

 
 

H E B R E W  |  E N G L I S H  |  E S P A Ñ O L  |  I T A L I A N O  |  


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 דף הבית >> מאמרים >> הוצאת אזרחות ספרדית
 
הוצאת אזרחות ספרדית
לפני שניגשים לשאלה מהי הוצאת אזרחות ספרדית וכיצד מוציאים אזרחות ספרדית, ראוי לגעת על קצה המזלג ברקע המעניין מאוד של החוק הספרדי מחודש אוקטובר 2015 אשר מאפשר הוצאת אזרחות ספרדית לצאצאי היהודים מגורשי ספרד.
מעט היסטוריה
בעקבות הצווים משנת 1942 בספרד אולצו היהודים, אשר חיו בחצי האיברי להמיר את דתם או להיות מגורשים. חלק גדול מהיהודים בחרו בגירוש כדי לשמר את דתם, והם אכן גורשו מספרד, בעיקר לפורטוגל. אך היו גם מי שפנו למדינות אחרות. גירוש יהודי ספרד היה אירוע טראומטי מאוד עבור יהודי ספרד שנאלצו לעזוב את מולדתם מזה קרוב לאלף שנים, והתרחשות בעלת מימדים קטסטרופליים בהיסטוריה היהודית בכלל.
למרות הגירוש, צאצאי היהודים מגורשי ספרד המשיכו לשמור על מסורות קדומות של אבות אבותיהם מספרד: השפה, המאכלים, התפילה ועוד. במאה וחמישים השנים האחרונות החל תהליך איטי של התפייסות והתקרבות מצד ספרד כלפי צאצאי מגורשי ספרד. תהליך התפייסות זה בא לידי ביטוי בחקיקה שאפשרה פתיחת בתי כנסת בספרד, חזרה של יהודים לספרד. בתקופת השואה היו דיפלומטים ספרדים מפורסמים שהצילו יהודים מהשמדה על ידי הנאצים, ופרסו את חסות מדינת ספרד על אותם יהודים לשם כך.
חוק האזרחות לצאצאי מגורשי ספרד
נקודת מפנה משמעותית ביותר ביחסי ספרד וצאצאי היהודים מגורשי ספרד אירעה בשנת 2015, כאשר הפרלמנט הספרדי אימץ חוק אשר מאפשר לצאצאי מגורשי ספרד הוצאת אזרחות ספרדית. החוק אמנם משקף מגמת התקרבות ופיוס עם צאצאי מגורשי ספרד, אך יש האומרים, כי מאחורי החוק ניצבות תכליות כלכליות, אירו-דמוגרפיות, ואף רגשי אשם מצד ספרדית רבים שהם עצמם צאצאי יהודים שהומרו על דתם.
מהם התנאים להוצאות אזרחות ספרדית ?
כך או אחרת כיום הוצאת אזרחות ספרדית אפשרית בהתאם לחוק החדש. אולם מהן הדרישות להוצאות אזרחות ספרדית ? תקצר היריעה של מאמר זה כדי לפרט את כל דרישות החוק, ועם זאת נעמוד להלן על עיקרי הדרישות לקבלת אזרחות ספרדית:
  1. הוכחת זיקה בין מגיש בקשת האזרחות לספרד.
  2. הוכחת שורשים ברורים ספרדיים (לדוגמא, ידיעת לדינו, הוכחת אילן יוחסין).
  3. עמידה במבחן ידע בסיסי בשפה הספרדית במכון סרוונטס.
  4. עמידה במבחן ידע על ספרד, תרבות ספרד והחוקה הספרדית.
  5. ראיון עם נוטריון ספרדי, בספרד.
  6. היעדר רקע פלילי.
עמידה בתנאים הנ"ל לצורך קבלת אזרחות ספרדית אינה קשה מאוד, אך רצוי להסתייע במומחים העוסקים בתחום כדי להימנע מתקלות, עיכובים ואף מניעה מוחלטת של קבלת אזרחות ספרדית.
חוק האזרחות מוגבל נכון לעתה לתקופה של שנתיים בלבד, כך שמי שמעוניין באזרחות ספרדית מומלץ שימהר לפעול בטרם ייסגר חלון האפשרויות, המאפשר כניסה חופשית, מגורים, עבודה ולימודי בכל המדינות החברות באיחוד האירופי.

שירותי נוטריון שמעניק משרדו של אורן שבת, עו"ד ונוטריון

נוטריון ספרדית                               
נוטריון אנגלית                                צרו קשר: טל': 09-954385
נוטריון איטלקית                             דוא"ל office@shabat-law.co.il
נוטריון פורטוגזית                            
נוטריון הרצליה
נוטריון נתניה
נוטריון במרכז
 
לייבסיטי - בניית אתרים